Účetnictví pro ÚSC a jimi zřizované příspěvkové organizace - online kurz

kurz

Program semináře:
  • Legislativa platná pro vedení účetnictví obecně, speciální legislativy pro účetní jednotky – obce, kraje, DSO a p.o., výklady a stanoviska - aktuálně pro rok 2024
  • Základní informace o ostatních právních předpisech, jejichž znalost je nutná pro správné zachycení operací v účetních knihách, pro sestavení účetní závěrky a pro odesílání správných informací do centrálního úložiště dat na MFČR – malá rozpočtová pravidla, zákon o obcích,o krajích,  rozpočtová skladba, technická a konsolidační vyhláška.
  • Směrná účetní osnova, obecně uznávané účetní zásady, podvojnost, účetní souvztažnosti – ve vztahu k rozvažným účtům aktiv a pasiv i ve vztahu k výsledkovým účtům nákladů a výnosů.
  • Zjednodušená forma vedení účetnictví – pro koho platí a jaké jsou výhody, rozhodnutí zřizovatele.
  • Struktura aktiv, pasiv, nákladů a výnosů.
  • Bilanční kontinuita, zachycení hospodářského výsledku, struktura vlastních zdrojů.
  • Hlavní a hospodářská činnost, oddělené účtování, daňové dopady u ÚSC a u p.o.
  • Systém tvorby a čerpání peněžních fondů pro p. o., obce nemají povinnost o fondech účtovat. Změny v oblasti účtování příspěvků zřizovatele poskytovaným p.o.
  • Metodika účetnictví – účetní záznamy, účetní zápisy, průkaznost. Formy účetních záznamů – listinná, technická, formy podpisových záznamů
  • Opravy chyb, storna dokladů, archivace.
  • Úloha inventarizace.
  • Základy účtování o nabytí a pozbytí majetku (včetně dopadů do investičního fondu  u p.o.), jeho oceňování, přeceňování a evidence.
  • Formy nabývání majetku příspěvkovou organizací od svého zřizovatele – vlastnictví, svěření do správy, výpůjčka, nájmy – výklady MFČR.
  • Základy účtování o transferech, dohadných položkách a časovém rozlišení.
  • Účetní knihy, hlavní kniha, obraty, účetní deník, syntetické účty, analytická evidence.
  • Podrozvahová evidence – principy účtování.
  • Účetní závěrka – jaké výkazy jsou povinné, mezitímní, řádná a mimořádná závěrka, pro obce výkaz FIN.
  • Příklady základních účetních souvztažností, příklady účtování.
UPOZORNĚNÍ:
Přístupové údaje budou zaslány na email uvedený v přihlášce cca 2 dny před školením.

Účetnictví pro ÚSC a jimi zřizované příspěvkové organizace - online kurz

7.11.2024  ONLINE Upřesnující informace k termínu

Kontakt na dodavatele získáte po registraci

Tento kurz je pořádán dodavatelem, který nevyužívá placenou prezentaci na portálu Skoleni.cz.

Kontaktní údaje na dodavatele získáte po registraci.

Nebo použijte poptávkový formulář.