Hospodářská činnost ÚSC a p. o. v roce 2023 - online kurz

kurz

Program semináře:
  • Platná legislativa - zákon o rozpočtových pravidlech č. 218/2000 Sb., zákon o územních rozpočtech č. 250/2000 Sb., účetní předpisy, daňové zákony.
  • Vymezení hlavní činnosti.
  • Výklad hlavní činnosti, různé definice podnikatelské činnosti
  • Podnikatelská činnost ÚSC a p.o., rozpočty, závěrečný účet.
  • Vymezení hospodářské činnosti, činností doplňkových, hospodářských, vedlejších nebo jiných.
  • Vnitřní předpisy pro rozhodování o druzích činností a o způsobech jejích sledování včetně oběhu účetních dokladů, odpovědností, kontrol podle zákona o finanční kontrole
  • Příjmy rozpočtu obcí a krajů -  i  příjmy z hospodářských činností zřízených nebo založených obcí.
  • Zřizovací listiny příspěvkových organizací.
  • Rozdíly mezi státní příspěvkovou organizací a příspěvkovou organizací zřízenou ÚSC, finanční vztahy stanovené zřizovatelem, důsledky ztrátové doplňkové činnosti.
  • Poskytování dotací, příspěvků z rozpočtu SR nebo rozpočtů ÚSC – pouze na hlavní činnost. Výše příspěvku zřizovatele na provoz.
  • Zdroje úhrad odvodů za porušení rozpočtové kázně a penále.
  • Druh činnosti a rozpočty u p.o.
  • Zobrazení činností v účetních knihách p.o., náklady výnosy, evidence majetku (ve vztahu k nákladům a výnosům). Jak splnit povinnost sledovat odděleně jinou činnost od hlavní činnosti.
  • Prokazatelné propočty režijních nákladů – příklady rozvrhových základen.
  • Výsledek hospodaření (hl. činnost) x zisk (doplňková činnost).
  • Zákon o daních z příjmů, vymezení předmětu daně z příjmu u jednotlivých činností tvořící hlavní činnost, samostatné posouzení vlivu na základ daně z příjmů u všech činností tvořících doplňkovou činnost. Příklady.
  • Daňová úspora – lze uplatnit bez ohledu na druh činnosti, avšak prokázat její použití pouze v případě nákladů na hlavní činnost - odlišné podmínky od 1. 7. 2017, avšak u úspor za minulá období nutno prokazovat do uplynutí lhůty dalších 3. let – příklady.
  • Zákon o silniční daní – povinnost pro veřejně prospěšné poplatníky v závislosti na posouzení činností z hlediska zákona o daních z příjmů – příklady.
  • Softwarové řešení. Výkazy zisku a ztráty – jaké nejčastější chyby.
  • Zákon o DPH – stejné posouzení jak hlavní tak doplňkové činnosti, podstatné, zda ekonomická činnost. Příklady.
Upozornění:
Přístupové údaje budou zaslány na email uvedený v přihlášce cca dva dny před školením.

Hospodářská činnost ÚSC a p. o. v roce 2023 - online kurz

12.11.2024  ONLINE Upřesnující informace k termínu

Kontakt na dodavatele získáte po registraci

Tento kurz je pořádán dodavatelem, který nevyužívá placenou prezentaci na portálu Skoleni.cz.

Kontaktní údaje na dodavatele získáte po registraci.

Nebo použijte poptávkový formulář.