Vymáhání místních poplatků - online kurz

kurz

Program semináře:
  1. Procesní postup při správě místních poplatků; vztah zákona o místních poplatcích, daňového řádu a občanského soudního řádu.
  2. Způsoby vymáhání místních poplatků.
  3. Daňová exekuce jako jeden ze způsobů vymáhání pohledávek.
  4. Předpoklady nařízení daňové exekuce, vztah úpravy v daňovém řádu k úpravě v občanském soudním řádu.
  5. Jednotlivé druhy exekučních titulů, materiální a formální vykonatelnost exekučního titulu.
  6. Lhůta pro placení daně a úkony přerušující její běh.
  7. Vyloučení majetku z daňové exekuce.
  8. Odklad a zastavení daňové exekuce.
  9. Exekuční náklady.
  10. Zjišťování postižitelného majetku dlužníka.
  11. Způsoby provedení daňové exekuce – srážky ze mzdy, přikázání pohledávky z účtu u poskytovatele platebních služeb, přikázání jiné peněžité pohledávky, postižení jiných majetkových práv.
  12. Vymáhání nedoplatků po nezletilých a osobách s omezenou svéprávností.
  13. Správa a vymáhání místních poplatků u dlužníků, u kterých byl zjištěn úpadek.
UPOZORNĚNÍ:
Přístupové údaje budou zaslány na email uvedený v přihlášce cca 2 dny před školením.

Vymáhání místních poplatků - online kurz

19.11.2024  ONLINE Upřesnující informace k termínu

Kontakt na dodavatele získáte po registraci

Tento kurz je pořádán dodavatelem, který nevyužívá placenou prezentaci na portálu Skoleni.cz.

Kontaktní údaje na dodavatele získáte po registraci.

Nebo použijte poptávkový formulář.