Obec a nájemné z bytů, úhrady služeb, včetně problematiky neplatičů a novely zákona č. 67/2013 Sb. - online kurz

kurz

Jednou ze stěžejních činností obcí a měst je uspokojování bytových potřeb občanů formou pronájmu obecních bytů. S tradičním institutem pronájmu bytů souvisí bytostně problematika nájemného a úhrad za služby s užíváním bytu spojené. Téma bylo navíc rozšířeno o důsledky transpozice Směrnice EU o energetické účinnosti do právního řádu ČR. Negativním doprovodným jevem nájmů je dluhová agenda spojená s neplněním platebních povinností nájemců obecních a městských bytů. Tento seminář dá odpovědi na mnohé otázky s tím spojené či alespoň nabídne praktická řešení.
Obsah semináře:
1) Specifika postavení obce při pronájmu bytu a domu pro bydlení
2) Určení nájemného při nájmu bytu a domu
3) Změny výše nájemného v průběhu trvání nájmu
4) Možnosti jednostranného zvýšení či snížení nájemného
5) Důsledek investice do bytového fondu na výši nájemného
6) Nároky na slevy z nájemného
7) Určení záloh za služby spojené s užíváním bytu a jejich změn
8) Způsoby rozúčtování záloh za služby
9) Vyúčtování záloh na služby spojené s užíváním bytu
10) Transpozice Směrnice EU o energetické účinnosti a nájem bytů
11) Vymáhání dluhů od nájemců bytů
12) Judikatura a aktuální legislativní vývoj
Seminář je určen zejména zaměstnancům obecních a krajských úřadů a úřadů statutárních měst zodpovědným za agendu nájmů bytů. Dále i široké odborné veřejnosti, včetně veřejnosti právnické.

UPOZORNĚNÍ:
Přístupové údaje budou zaslány na email uvedený v přihlášce cca 2 dny před školením.

22.10.2024  ONLINE Upřesnující informace k termínu

Kontakt na dodavatele získáte po registraci

Tento kurz je pořádán dodavatelem, který nevyužívá placenou prezentaci na portálu Skoleni.cz.

Kontaktní údaje na dodavatele získáte po registraci.

Nebo použijte poptávkový formulář.