Krizová a náročná komunikace ve škole

kurz

V současné době pro úspěšnou školu platí nejen to, jak dobře a kvalitně učí a vzdělává své žáky, ale i to, jak efektivně komunikuje a spolupracuje s rodiči svých žáků. Současně výzkumy ukazují, že právě kvalita spolupráce s rodinou pozitivně ovlivňuje jak výchovné, tak vzdělávací výsledky žáka. V neposlední řadě dobrá spolupráce eliminuje nebo alespoň snižuje množství a závažnost problémů a konfliktních situací mezi školou a rodinou. Vybudovat kvalitní, důvěryhodnou spolupráci je dlouhodobý, nesnadný a náročný proces. Avšak jeho vybudování se dlouhodobě oboustranně vyplácí.
Určeno pro vedení škol i učitele – všechny typy a stupně od MŠ po VOŠ.
Program:
  • Pomůžeme vám vybudovat dlouhodobou na respektu a důvěře postavenou komunikaci a spolupráci mezi rodinou a školou
  • Ukážeme zákonitosti a principy, které se vyplácí znát a na nich stavět
  • Pomůžeme nastavit komunikační systém včetně jeho kontroly a rozvoje
  • Ukážeme konkrétní modelové situace a jejich řešení
  • Popíšeme zásady, které je nutné dodržovat a ctít pro úspěšné dosažení záměru
  • Na konkrétních příkladech ukážeme správnou a vhodnou argumentaci a formu komunikace
  • Předložíme a popíšeme konkrétní nástroje a formy osvědčené v praxi včetně systému implementace
  • Nevyhneme se nejnáročnějším a velmi komplikovaným situacím se kterými se školy někdy setkávají a měly by být na ně náležitě připraveny
  • Typologie rodičů a jejich odlišnost v přístupech a tedy i odlišnosti v přístupech k nim
  • Modelové situace a příběhy z praxe, jejich rozbor, řešení a přenos do praxe

Krizová a náročná komunikace ve škole

7.11.2024  Jihomoravský kraj Upřesnující informace k termínu

Kontakt na dodavatele získáte po registraci

Tento kurz je pořádán dodavatelem, který nevyužívá placenou prezentaci na portálu Skoleni.cz.

Kontaktní údaje na dodavatele získáte po registraci.

Nebo použijte poptávkový formulář.