Kontrola a opatření k nápravě podle nového stavebního zákona - online kurz

kurz

Obsah školení:
Stavební úřady nevedou pouze řízení o podané žádosti, ale stavební zákon jim svěřuje kontrolu plnění povinností vyplývajících ze stavebního zákona i jiných právních předpisů.
Cílem semináře je seznámit účastníky s úpravou zakazujících opatření a opatření k nápravě podle nového stavebního zákona, stejně jako s důvody a podmínkami vstupu na cizí pozemky a do staveb.  Seminář se bude věnovat právní úpravě stavebního zákona a obecné úpravě kontrolního řádu při provádění kontroly a správního řádu při provádění řízení a vydávání rozhodnutí ukládajících povinnosti.
Nedílnou součástí semináře je diskuse k problematice semináře a odpovědi na dotazy účastníků.
Seminář je určen zejména zaměstnancům obecních, městských a krajských stavebních úřadů, zástupcům dotčených orgánů, vlastníkům staveb, odborné veřejnosti.
Obsah semináře:
Kontrola
Vstup na pozemek a do stavby
Zakazující opatření
Opatření k nápravě:
•    údržba stavby
•    nezbytné úpravy stavby
•    nutné zabezpečovací práce
•    neodkladné odstranění záměru
•    vyklizení stavby
Opatření na sousedním pozemku nebo stavbě
Další vybraná související ustanovení stavebního zákona