Kolaudace a rekolaudace podle nového stavebního zákona - online kurz

kurz

Obsah školení:
Seminář bude zaměřen na kolaudační řízení a povolování změny v užívání staveb podle právní úpravy nového stavebního zákona a prováděcí vyhlášky. Nový stavební zákon rozděluje stavby na drobné/jednoduché/ostatní/vyhrazené a jen některé z nich vyžadují kolaudaci.
Účastníci budou seznámeni s povinností stavebníka určité stavby kolaudovat a s povinnostmi stavebníka po dokončení stavby nevyžadující kolaudaci. Pozornost bude věnována náležitostem podání, průběhu projednávání, kontrolní prohlídce stavby, náležitostem rozhodnutí.
Účastníci budou dále upozorněni na speciální úpravu kolaudace u určitých druhů staveb podle zákona o urychlení výstavby strategicky významné infrastruktury (dříve liniového zákona).
Seminář je určen zejména zaměstnancům obecních, městských a krajských stavebních úřadů. Seznámeni budou se související judikaturou správních soudů a nedílnou součástí semináře je diskuse k tématu a odpovědi na dotazy účastníků.
Program semináře:
Kolaudace

•    Přechodná ustanovení u kolaudací
•    Stavby, které podléhají kolaudaci
•    Průběh kolaudačního řízení
•    Povinnosti stavebníka u stavby nepodléhající kolaudaci
•    Novinky při projednání nepodstatných odchylek
•    Přestupky u užívání
Změna v účelu užívání stavby
•    Stavby, které vyžadují povolení změny v užívání
•    Změna podmíněná a nepodmíněná změnou dokončené stavby
•    Přestupky u změn v užívání stavby
Další vybraná související ustanovení stavebního zákona
Diskuse

UPOZORNĚNÍ:
Přístupové údaje ke školení budou zaslány cca dva dny před akcí na email uvedený v přihlášce.

Kolaudace a rekolaudace podle nového stavebního zákona - online kurz

25.2.2025  ONLINE Upřesnující informace k termínu

Kontakt na dodavatele získáte po registraci

Tento kurz je pořádán dodavatelem, který nevyužívá placenou prezentaci na portálu Skoleni.cz.

Kontaktní údaje na dodavatele získáte po registraci.

Nebo použijte poptávkový formulář.