Ansible

Cíle kurzu

Toto školení je koncipováno pro všechny IT profesionály, kteří chtějí prohloubit své dovednosti v oblasti automatizace a správy IT infrastruktury pomocí open source nástroje Ansible. Bez ohledu na Vaše předchozí zkušenosti s tímto nástrojem Vás naše školení provede od základů po pokročilé techniky. Seznámíme vás s koncepty a syntaxe Ansible, naučíme vás, jak efektivně vytvářet a provádět playbooky a role, a důkladně prozkoumáme možnosti orchestrace a správy konfigurace IT infrastruktury. Budete mít také příležitost se dozvědět o best-practice postupech pro zacházení s inventářem, zabezpečení v Ansible. Na konci kurzu budete schopni nasadit Ansible v reálném prostředí a maximalizovat jeho potenciál pro automatizaci a řízení IT prostředí. Samozřejmostí jsou praktické ukázky a úlohy pro účastníky, díky kterým si probírané témy ověří v rámci labového prostředí.

Obsah kurzu

- Instalace a konfigurace Ansible - YAML Syntax Playbooků - Možnosti Inventory a Playbook bloků - Podmíněné vykonávání, cykly, testy - Role, Import/Include - Ošetřování chyb a nestandardních stavů - Zabezpečení Ansible - Vault - Datový vstup

Předpoklady

- Základní znalost práce s operačním systémem Microsoft Windows/Linux a webovým prohlížečem.

Studijní materiály

Všichni účastníci obdrží tištěnou verzi studijních materiálů.

Ansible

Kontrola proti spamu. Kolik je osm a jedna ? Součet zapište číslicemi.